vodnany5
vodnany3
vodnany2
vodnany1

Nabídka ubytování:

Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaném apartmánu o velikosti 50 m2, 2KK s balkónem, plně vybavená kuchyň, SAT TV, sprcha, WC. Apartmán má vlastní vchod, k parkování je možné využít garáž.

Náš dům se nachází v městě Vodňany v klidné oblasti jižních čech. Nabízí výhodnou pozici pro výlety, ať pěší, cyklistické či poznávací. V okolí se nachází mnoho lesů a rybníků.

Město se nachází na uprostřed spojnice Písek - České Budějovice, má cca 7000 obyvatel, bylo založeno na rozhraní zlatonosných rýžovišť na přelomu 12. a 13. století. Od roku 1366 se o něm hovoří jako o královském městě, dále je známé jako jedno ze středisek jihočeského rybářství.Název města je odvozen od jeho polohy uprostřed jihočeské rybničnaté krajiny. Díky tomu se dostalo Vodňanům již před staletími pojmenování Aquilea Bohemorum - České Benátky.

Požár v roce 1722 zničil většinu historických památek. Přesto se Vodňany mohou pochlubit zachovaným kolonizačním půdorysem s rozlehlým čtvercovým náměstím, středověkými městskými hradbami, obrannými baštami a vodním příkopem. Dominantou historického středu města se zachovanými měšťanskými domy, starým mostem s barokní sochou sv. Jana Nepomuckého, památníkem Petra Chelčického, sochou Jana Žižky a alegorií Svobody od předního českého sochaře Josefa Kvasničky, je kostel Narození Panny Marie. Založen byl ve 14. století, poté několikrát přestavován do současné novogotické podoby, pocházející z konce 19. století.

Mapa
Kontakt
Výlety
Ubytování
Foto
Cena
Úvod
vodnany4